Главная → Мир растений → Растения медоносной базы → Гледичия колюча (Gleditsia triacanthos L.), Гледичия обыкновенная

Гледичия колюча (Gleditsia triacanthos L.), Гледичия обыкновенная

Гледичия колюча (Gleditsia triacanthos L.), Гледичия обыкновенная
Цезальпінієві — Caesalpiniaceae.
Народні назви: терновітник, гледи­чія терниста, дерево тернисте.

Дерево висотою до 40 м, з темно-бурою корою і розлогою кроною та довгими, міцними й розгалуженими колючками. Листки черешкові, парно­перисті, листочки довгасто-ланцетні. Квітки одностатеві, дрібні на коротких ніжках, зібрані в густі грона. Чашечка і пелюстки опушені. Пелюстки роже­вого кольору, не виступають за ча­шечку. Тичинок 6—10. Плід — біб. Цвіте в травні — червні. Тривалість цвітіння 45 днів.

Г. колючу культивують у садах і парках на всій території України.

Г. колюча — добрий медонос, який активно відвідують бджоли, особливо коли в природі не квітують нектаро-продуктивніші медоноси. Квітки гле­дичії виділяють 4,9—5,3 мг нектару за період цвітіння, а за добу — 0,28— 0,31 мг цукру в нектарі. Медопродук­тивність у середньому становить 200— 260 кг/га. Крім зазначеного виду, як медонос описано Г. каспійську (Г. кас-пийская—О. сазріа ОезГ).

Деревину Г. колючої використовують у столярному і токарному вироб­ництві. Саму рослину часто застосо­вують у зеленому будівництві, для живоплотів.

14.”Атлас медоносних рослин України”, Л.І.Бондарчук, Т.Д. Соломаха, А.М.Ілляш, В.А. Соломаха, В.Г. Горовий, Київ, 1993р.

Обсудить на форуме>>

<<Начало темы