Главная → Мир растений → Растения медоносной базы → Анемона дібровна. Anemone nemorosa L. Ветреница дубровная

Анемона дібровна. Anemone nemorosa L. Ветреница дубровная

АНЕМОНА ДІБРОВНА

Anemone nemorosa L.

ВЕТРЕНИЦА ДУБРАВНАЯ

Жовтецеві — Ranunculaceae

Народні назви: білочічка, білушка, білянка, веснуха, козінка біла, раст зозулин, снігурочка, короліска.

Багаторічна рослина висотою 10—25 см. Стебло прямостояче, голе. Лист­ки черешкові, прикореневих в основ­ному немає, інколи спостерігають один з трирозсіченою пластинкою. Листоч­ків покривала три, їх пластинки також трирозсічені. Квітки правильні. Оцві­тина проста, із шести (рідше 5—10) забарвлених листочків. Вони довгасто-яйцеподібні, білі або із зовнішнього боку блідо-рожеві. Тичинки численні, набагато коротші за листочки оцвіти­ни. Маточки численні, з одногніздними зав'язями. Плід — сім'янка. Цвіте в квітні — травні. Росте у листяних і мішаних лісах, по лісових галявинах, серед чагарників, на лісових луках.

Зустрічається в Карпатах, Лісосте­пу, на Поліссі, рідше в Степу.

А. дібровна виділяє нектар і пилок в невеликій кількості. Одна квітка виді­ляє 0,8—1,2 мг нектару, проте бджоли добре відвідують анемону, оскільки інших медоносів у цей період практич­но немає. Пилок блідо-жовтого кольо­ру. Як медоноси також наводять А. жовтецеву (В. лютичная — A. ranun-culoides L.), А. лісову (В. лесная — A. sylvestris L.). Зазначені види бджо­ли використовують для розвитку сімей у весняний період.

А. дібровну застосовують при озеле­ненні, як декоративну, а також як лі­карську рослину.

Листки А. дібровної використову­ють у народній медицині як потогінне та як засіб, що посилює діяльність нирок і легень. Вживають при паралі­чі, коклюші, рахіті, а також при болях у шлунку.

14.”Атлас медоносних рослин України”, Л.І.Бондарчук, Т.Д. Соломаха, А.М.Ілляш, В.А. Соломаха, В.Г. Горовий, Київ, 1993р.