Главная → Мир растений → Растения медоносной базы → Вероніка лікарьска. Veronica officinalis L. Вероника лекарственная

Вероніка лікарьска. Veronica officinalis L. Вероника лекарственная

Вероніка лікарьска.
Veronica officinalis L.
Вероника лекарственная

Ранникові - Scrophulariaceae

Народні назви: гадючник, кладі, сухітник звичайний, вероніка лежача.

Багаторічна рослина висотою 10- 35 см. Стебла повзучі, висхідні, уко­рінюються на верхівці, утворюючи дер­нини. Листки короткочерешкові, су­противні, оберненояйцеподібні, за­рубчасті, до основи цілокраї. Квітки зібрані в багатоквіткові грона, які виходять з пазухи двох супротивних листків. Віночок блідоліловий або голубуватий, більший, ніж чашечка, лопаті зростаються на 1/3 в трубочку. Тичинки перевищують віночок. Плід - коробочка. Цвіте в червні - вересні.

Вероніка лікарська росте у листяних та мішаних лісах, борах.

Зазначений вид поширений на всій території України, але в Степу і Кри­му зустрічається зрідка.

Вероніка лікарська середній медонос. З неї бджоли беруть нектар і пилок. Разом

3 іншими медоносами використовуєть­ся як джерело підтримуючого медо­збору. Медопродуктивність у серед­ньому становить 30-35 кг/га. Крім цього виду, в подібних умовах ростуть і мають майже однакові медоносні властивості Вероніка колосиста (Вероника колоси­стая- Vspicata L.) і Вероніка дібровна (В. дубравная - Vchamaedrys L.)

Вероніку лікарську застосовують як лікар­ську рослину. Використовують надзем­ну частину під час цвітіння рослини. Вона має протизапальну, анальгетичну, протиспазматичну дію. Готують настій суміші (по 1 чайній ложці) вероніки, фіалки триколірної та череди трироздільної на 1 склянку окропу. Вживають через годину після їди по 4 склянки протягом дня. При грибко­вих захворюваннях, висипах, вуграх, гнояках, травмах та опіках застосо­вують настій і відвар вероніки для об­мивань та місцевих ванн.

14.”Атлас медоносних рослин України”, Л.І.Бондарчук, Т.Д. Соломаха, А.М.Ілляш, В.А. Соломаха, В.Г. Горовий, Київ, 1993р.

Обсудить на форуме>>